قفل رمزدار الکترونیکی یکی از محصولات امنیتی است که روی درب های ورودی ساختمان ها و آپارتمان ها نصب میشود، از این قفل ها برای افزایش امنیت در انواع درب های استفاده کرد، استفاده از این قفل ها باعث بوجود آمدن احساس امنیت و آسایش برای کاربران میشود.

به دلیل ظاهر متفاوت این قفل ها و مکانیزم متفاوت آنها از قفل های مکانیکی موجود در بازار متفاوت است، در حالت کلی قفل الکترونیکی به سیله روش ها مختلفی مانند رمز، کارت،قفل اثر انگشت و تلفن همراه کنترل میشود. اما ما در این نوشته قصد داریم در مورد قفل های رمزی صحبت کنیم.

برای قفل های رمزی میتوان رمزهایی بین 12 تا 4 رقم تعریف کرد تا به این وسیله بتوان قفل را باز کرد و از آن استفاده نمود. به علاوه این قفل ها قابلیت های دیگری هم دارند که مهمترین موارد آنها مخفی بودن صفحه کلید در حالت معمولی و روشن شدن پس از تاچ کردن و استفاده است.  در هنگام استفاده زا قفل های رمزی باید نکاتی را در نظر داشته باشید، در ادامه این نکات را بررسی میکنیم.

 

قفل رمزی

 

  1. میتوانید برای وارد کردن رمز از روشی استفاده کنید تا پیش از وارد کردن رمزتان بتوانید یک عدد تصادفی وارد کنید تا از روی رد انگشتانتان نتوان رمزتان را تشخیص داد.
  2. نیازی نیست که مدام استرس بسته بودن یا نبودن درب را داشته باشید، چند ثانیه پس از اینکه درب را ببندید، قفل به صورت خودکار بسته خواهد شد.
  3. اگر قفل الکترونیکی رمزی که استفاده میکنید قابلیت استفاده از کارت را هم داشته باشد، کارت ها خیلی کوچک و بسیار سبک هستند، حتی برخی از آنها قابلیت نصب شدن روی تلفن همراه را هم دارند، میتوانید آنها را به تلفن یا وسیله ای که همیشه به همراه دارید نصب کنید تا گم نشود.
  4. قابلیت شگفت انگیز دیگر قفل هایی که با کارت باز میشوند این است که میتوان برای کنترل کردن آنها از کارت بلیط مترو را هم در نظر گرفت.
  5. نیازی نیست که برای شارژ کردن باتری و تمام شدن باتری های انها نگران باشید، خود قفل زمانی که نیاز به شارژ باتری داشته باشد هشدار میدهد و شما را از این موضوع مطلع میکند.

 

 

5/5 (1 Review)